Від чого варто захищати дитину

Інформаційна безпека стосується захисту життєво важливих інтересів людини (і більш глобально – суспільства, держави). Неправдива, неповна, невчасна інформація може нанести шкоду. Особливо вразливі у цьому контексті діти. Вони можуть не знати, яку інформацію можна викладати в мережу, а яку не варто. Інколи школярі не можуть правильно зреагувати на матеріали з мережі з різних причин. Робота у цьому напрямку для вчителів та батьків дуже важлива. Безконтрольний доступ до інтернету може мати негативні наслідки для дитини.

Типи загроз

1. Стосуються особистої безпеки:

  • Ознайомлення з порнографічними матеріалами, ненормативною лексикою, інформацією суїцидального характеру, расистського, ненависницького чи сектантського змісту.
  • Загроза отримання недостовірної чи неправдивої інформації.
  • Формування залежності (ігрової, комп’ютерної, інтернет).
  • Спілкування з небезпечними людьми (збоченці, шахраї, грифери).
  • Залучення до виконання протиправних дій (хакерство, порушення прав та свобод інших).

2. Стосуються безпеки інших.

  • Матеріали, існування та використання яких може стати причиною посягання на безпеку оточуючих (наприклад, інформація про створення вибухівки).
  • Свідоме та несвідоме введення в оману інших.
  • Вчинення протиправних дій, що тягнуть за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.
  • Кібербулінг — свідоме цькування та приниження, передусім однолітків.

3. Стосуються загрози витоку персональної інформації:

  • Розголошення персональної та конфіденційної інформації (прізвища, імена, контакти, секретні дані кредитних карток, номери телефонів).
  • Загроза зараження ПК вірусами різної категорії.
  • Небезпека завантаження програм зі шкідливими функціями.

Це найбільш поширені типи загроз, з якими може зіштовхнутися дитина в інтернеті, викладаючи чи переглядаючи сумнівну інформацію. Від деяких з них можна захиститися технічними засобами, але більшість вимагають комплексного підходу. Наприклад, у розібратися у цьому допоможе безкоштовний онлайн-курс від порталу Prometheus — «Основи інформаційної безпеки». Курс містить інформацію, яка буде передовсім цікава тим, хто захоплюється IT (історія появи вірусів). Але є й уроки, де розкриваються принципи захисту під час спілкування в соцмережах, при купівлі чогось в інтернеті тощо.

 

Дозвіл батьків на публікацію фото, відео, творчих робіт дитини в інтернеті

Шановні батьки!

Результати діяльності закладу освіти з метою інформування батьків та громадськості публікуються в мережі Інтернет, а саме на офіційному сайті школи. Це можуть бути фото, відео файли, творчі роботи  учасників освітнього процесу. Люди у всьому світі, з доступом до мережі Інтернет, будуть мати можливість побачити фото Вашої дитини або відео з її участю, фото її творчих робіт.

 

Ми плануємо публікувати такі матеріали та документи лише з Вашого письмового дозволу. Для цього нам необхідно отримати Вашу згоду на публікацію фото та відеоматеріалів дитини, а також дозвіл на публікацію її творчих робіт із зазначенням імені автора.

 

Будь ласка, ознайомтеся із правилами розміщення дитячих робіт в Інтернеті та зазначте, публікацію яких документів, із Вашої точки зору, здійснювати не бажано.

 

Дякуємо за Ваше співробітництво!

 

Розміщуючи роботи або фото та відео, на яких буде Ваша дитина,  ми зобов’язуємося, керуватися наступними правилами:

 

• заборонено публікувати матеріали із зазначенням номера телефону Вашої дитини, адреси.

• Заборонено публікувати матеріали, які містять будь-яку інформацію, що вказує на місцерозташування дитини у точний період часу, окрім перебування її у закладі освіти.

• Заборонено публікацію матеріалів, що містять небажану інформацію, прямі чи опосередковані посилання на подібний матеріал.

• Перед публікацією роботу дитини буде розглянуто та схваленою педагогом, який є автором відповідної публікації до мережі Інтернет.

                                                                                            Дозвіл батьків:

Я, __________________________________________________________________ надаю дозвіл публікувати матеріали мого сина (доньки)____________________________________________

_________________________________ учня (учениці) ______________класу Томаринської початкової  школи Шляхівської сільської ради Бериславського району Херсонської області в мережі

Інтернет відповідно до правил, що описані вище.

Зробіть відмітку в рядку з матеріалами, які, на Ваші переконання, небажані для публікації в мережі Інтернет:

________ Ім'я дитини
________ Особисті фотографії дитини
________ Фотографії дитини (з занять та заходів закладу освіти)
________ Групові фотографії із закладу освіти

Підпис батька / опікуна: ______________________ Дата: ___________________
 
Цей дозвіл буде дійсним до тих пір, доки Ви самі не забажаєте змінити цю форму і підписати новий дозвіл.

У разі виникнення проблем, пов'язаних з публікацією матеріалів в мережі Інтернет, Ви можете зв'язатися з класним керівником своєї дитини або адміністрацією закладу освіти.

                                                                                                                                                                                                                                                                               Адміністрація Томаринської ПШ

 

https://urokok.com.ua/school-administration/1647-pravila-povednki-dtey-v-socalnih-merezhah-pd-chas-karantinu-pamyatka-batkam.html?fbclid=IwAR0MWZhHROGvITiePVOhJktobjhyVxil2FMFkPxqWtF0zyJp22lqRod0X_Y

 

 

 

Увага! Зміни в освітньому проекті  "Дом@шка"

З 8 квітня "Дом@шка" для 3-х та 4-х класів кожного дня!

Відеоуроки для 3-х класів по буднях о 10.30

для 4-х класів по буднях о 12.30

“Дом@шка” міститиме три уроки по двадцять хвилин.

https://11tv.dp.ua/domashka

 

 

 

Хто засумував або хоче отримати нові

знання  про безпеку дітей в інтернеті,

пройдіть цікаве навчання за ось цим

посиланням та отримайте сертифікат.    

   https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Реквізити спецрахунку
р/р31559386187392
МФО 852010
КОД ЄДРПОУ 39002073
ОТРИМУВАЧ КУ  «БРЦОЗО»
ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ:
«БЛАГОДІЙНІ ВНЕСКИ ДЛЯ ТОМАРИНСЬКОЇ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ»

 

 

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

управління Служби безпеки України в Херсонській області

стосовно існуючих терористичних загроз та рекомендації щодо реагування на них

 

Нещодавно у місті Херсоні співробітники управління Служби безпеки України в Херсонській області провели спеціальний експеримент, метою якого було вивчення реакції громадян на підозрілі дії групи осіб, з очевидними ознаками протиправності.

На очах у сотні людей під одним із залізничних шляхопроводів по Миколаївському шосе троє молодих чоловіків спортивної статури у цивільному одязі заклали муляж вибухівки у вигляді великого ящика яскравого забарвлення. Експеримент відбувався вдень, у годину жвавого транспортного руху. Неспішні дії умовних диверсантів по підйому та закладанню “вибухівки” під конструкцію мосту, а також фільмування означеного процесу одним з них на камеру мобільного телефона мали за мету привернути увагу значної кількості водіїв, пасажирів і пішоходів, а й спонукати їх до адекватного реагування на дії “мінерів”.

Зухвалість умовних молодиків-терористів не залишилась непоміченою лише водієм спецавтомобіля одного з державних банків України, який, притишивши хід, гукнув щось загрозливе в їх адресу в автомобільний гучномовець та рушив далі у своїх справах. У спецслужбістів була надія, що хоч уважний інкасатор поінформує правоохоронців про події під мостом, проте незважаючи на очевидну підозрілість маніпуляцій “диверсантів”, жодного звернення до управління Служби безпеки України в Херсонській області, чи на лінію “102”, або ж безпосередньо до екіпажів патрульної поліції, яких не важко відшукати на автошляхах обласного центру, так і не надійшло.

Чим можна пояснити таку байдужість? Досить уявити, щоб могло статися, якщо експеримент не був експериментом. Згадаймо Київ, Харків, Одесу, Львів, Запоріжжя... Жертвою терористичного акту може стати кожен, і, як свідчить дійсність, першими страждають ті, хто не має ані найменшого відношення до конфлікту, який породив це насилля.

Так, АТО відбувається на сході, але у країні йде неоголошена війна і загроза тероризму ближче, ніж можна собі уявити. Гинуть наші співвітчизники. Ми, херсонці, також втрачаємо близьких.

Слідчими управління Служби безпеки України в Херсонській області протягом двох років розслідувано кілька кримінальних проваджень за злочинами терористичної направленості. Через ЗМІ періодично поширюється інформація про мешканців області - зрадників, які стали бойовиками терористичних організацій “ДНР”/“ЛНР”, воювали і продовжують воювати проти своїх співвітчизників.

У 2016 - 2017 роках на території Херсонщини правоохоронцями вилучено із незаконного обігу 71 кг тротилу (у т.ч. з початку поточного року - 49 кг), 28 детонаторів, близько 9 тис. набоїв різного калібру, кулемет, пістолети, автомати, гвинтівки тощо. Ми не маємо права на необачність і байдужість!

Ми не маємо права залишатись у стороні і вдавати, що нічого не відбувається!

Забудьте прислів’я: “Моя хата з краю, я нічого не знаю”. Ваша хата вже давно в епіцентрі бурхливих подій.

Пам’ятайте: зброя не обирає жертву!

Наша зброя - обережність і пильність! Наша безпека у наших руках!

У разі виявлення підозрілої поведінки осіб, які можуть бути причетними до диверсійно-розвідувальних груп, зброї, вибухових пристроїв чи схожих на вибухівку предметів, - негайно повідомляйте на “гарячу лінію” управління Служби безпеки України в Херсонській області за тел. 42-21-29, електронну скриньку: usbu_hes@ssu.gov.ua, або за номером “102”.

Не торкайтесь підозрілих предметів і до приїзду правоохоронців застерігайте від цього оточуючих осіб.

 

Управління Служби безпеки України в Херсонській області

 

Додаток 2

до наказу відділу освіти, молоді та

спорту Бериславської районної державної адміністрації

03.05.2017 № 171

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформація для батьків

У соцмережах виявлені небезпечні групи, в яких дітей доводять до самогубства: як розпізнати – повідомляє Департамент Кіберполіції
 

У соцмережах з’явилися групи, в яких кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубства. Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть літати, і цим, можливо, пояснюється те, що даний вид ссавців - один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям зводять рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників «моря китів» і «тихих будинків» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами. Нелюди, що організували цю систему, працюють наступним чином. Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис, та робить останній крок. Відеозаписи, в подальшому, продаються в мережі Інтернет, або в Darknet. Також відомо, що для того, щоб вступити в такі групи, потрібно: 1) надати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці. 2) Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті. 3) Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання, та час який надається на його виконання). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи. 4) Всього надається 50 завдань («квестів») (у фейкових спільнотах - від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора). 5) Фінальне завдання – покінчити життя самогубством, та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online.

У зв’язку з цим, батькам для того, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується приділяти більшу увагу психологічному стану дитини та:

1) Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита.

2) Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах.

3) Звертати увагу на коло спілкування дитини.

4) Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.

5) Обов’язково контролювати те, які фото та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.

6) Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Департаментом кіберполіції була виявлена одна з таких груп до якої входить 209 користувачів з України.

При виявленні таких груп самостійно, просимо негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні)) та до адміністрації соцмережі у якій було виявлено групу.

Джерело: https://www.cybercrime.gov.ua/16-novosti/185-uvaga-batki-sujitsidalna-grupa#news

© Сайт Департаменту Кіберполіції України - https://www.cybercrime.gov.ua
Департамент Кіберполіції України.

Водночас дитячий психолог Світлана Ройз наголошує, що до будь-якої інформації щодо діяльності цих груп варто ставитися зважено, навіть якщо вона надходить із офіційних джерел. Зокрема, це - вже п'ята хвиля зростання популярності подібних груп від 2010-го року. Психолог також закликає батьків не піддаватися паніці.

«Групи самогубць»: психологи радять не панікувати

Найперша причина чому дитина «влазить» в цю гру – це потреба у спілкуванні, довірі, розумінні, увазі від батьків. Тобто вона почуває себе не комфортно у сім`ї. Тоді починає шукати спосіб самореалізації і хоче самостверджуватися. Наприклад, у дитини є проблеми в школі, її не розуміють однокласники, мало з ними спілкується, вона не задіяна в позашкільних гуртках, а батьки зайняті своїми справами.

У соціальних мережах вони шукають собі подібних. В чому особливість таких груп – ці діти гуртуються між собою. І те, що вони вирізають в себе на руці – це спосіб самоствердження.

Нині інформаційним простором «гуляє» думка, що цими групами керують професійні, кваліфіковані психологи.

У деяких моментах застосований психологічний аналіз. Адже до дівчаток застосовується більш емоційний підхід, бо вони дуже чутливі. До хлопчиків застосовується поведінковий момент, тобто: «а ти не можеш довести всім іншим?»

Одне із завдань полягає в тому, що дитина прокинулась о 4:20 і повідомляла зв`язківцю, що вона робить. Цей час обрали не просто, адже саме тоді діти не усвідомлюють чи це сон, чи реальність. В цей час людина найменш адекватно оцінює свої дії. І так само, коли дитина долучається до групи, у неї цікавляться її віком, де вона живе, чим цікавиться, які в неї проблеми.

Не потрібно піднімати паніку, адже можна зробити гірше.

Не потрібно зараз закатувати рукава дітям і перевіряти чи в них є кити на руках, заглядати в їхні зошити, книжки. Це викличе додаткову хвилю обурення і паніки. І може спровокувати дітей, навіть які не сидять в тих групах. Потрібно звертати більше уваги на поведінку дитини, чи вона змінилася.

Раніше дитина добре почувалася на всіх уроках, а зараз вона сидить і засинає. Чи до прикладу, раптово знизилася успішність. Такі симптоми мають викликати занепокоєння як в батьків, так і в педагогів.

За такі діяння Кримінальний кодекс України стаття 120 «Доведення дитини до самогубства» передбачає позбавлення волі строком до 10 років. Нині всіх батьків, психологів, вчителів просять бути дуже пильними аби вберегти дітей від біди і від психологічного впливу сторонніх осіб.

Наталя Підлісна, психолог:

- Чого завжди хочуть майже всі діти і підлітки незалежно від часу, в який вони живуть, місця, де вони живуть, соціального походження, статі і навіть віку? Вони завжди хочуть бути прийнятими в групу і грати.

Чого хочуть майже всі дорослі незалежно від часу, в який вони живуть, місця, де вони живуть, соціального походження, статі і навіть віку? Вони хочуть мати владу і гроші.

Історія з "групами смерті" - не виняток. Ці групи можуть дати дітям гру і прийняття, а дорослим - владу (хоч і не публічну) і гроші.

Ви думаєте, мало людей заплатить гроші, що